آموزش معرفی سایت به الکسا / نحوه ثبت سایت در الکسا جدید

 

سایت بزرگ الکسا معروف ترین سایت رتبه‌بندی و رده بندی سایتهای جهان و به منظور بررسی آمار بازدید می‌باشد ، که اخیرا تغییرات زیادی نیز داشته است و کاربران زیادی را نیز سر در گم کرده است ، چرا که در معرفی سایت خود و یا به عبارتی Claim کردن آن دچار مشکل شده اند  و حتی برخی از کاربران گمان میبرند که این امکان به کلی از سایت الکسا حذف شده است.

در این مقاله قصد داریم روش تایید و ثبت رایگان سایت در الکسا را آموزش دهیم، با ما همراه باشید:
1- نخست باید وارد سایت الکسا شوید ، بعد یک حساب کاربری ایجاد کنید. (از وی پی ان استفاده کنید)
2- سپس حساب کاربری خود را از طریق ایمیلی که از طرف الکسا ارسال شده تایید کنید. اگر هم از قبل حساب کاربری دارید دیگر نیازی به ساخت حساب ندارید.
3- حالا وارد سایت شده و به تب home بروید و سایت مورد نظر خود را وارد کرده  و دکمه اینتر را بزنید.

 


 

 

در مرحله بعدی شما باید روی Edit Site Info کلیک کنید.

 


 

5- در این مرحله پنجره ای مبنی بر تایید مالکیت سایت باز میشود که شما باید روی گزینه claim this site کلیک کنید و اعلام کنید که میخاهید این سایت یا وبلاگ را به الکسا معرفی کنید.


 

6-  در مرحله بعد 3 روش برای تایید مالکیت سایت یا وبلاگ ارائـه می‌شود که 2 گزینه اول برای کاربران  باز و رایگان است. به انتخاب خود یکی از روشها را انتخاب کنید.


روش اول :شما در این روش فایلی که الکسا در اختیارتان قرار میدهد  را دانلود  میکنید و سپس آن  را در روت اصلی سایت آپلود کرده و سپس در سایت الکسا مالکیت خود را با این کار Verify کنید.


روش دوم : در این روش الکسا کدی را در قالب تگ متا در اختیار شما قرار میدهد که شما باید این کد را در صفحه اصلی سایتتان  قرار دهید. این کد باید در html اصلی سایت شما و در تگ head  قرار بگیرد و سپس Verify My ID را کلیک کنید. کدی که الکسا در اختیارتان قرار میدهد شبیه کد زیر میباشد:

<meta name=”alexaVerifyID” content=”PUpFV6X_HmX7bF2T0znp5QGOHxs”/>

 

و در آخر پیغامی مبنی بر تایید موفقیت آمیز دریافت خواهید کرد. خب تمام شد

موفق و پیروز باشید

.

اگر مطلب رو خوندید و مفید بود خواهشا رو اون g+1 یه کلیکی بفرمایید.