کپی رایت از سایت ها یا وبلاگ ها
| چرا نباید کپی کنیم؟

 


 

بطور یقین شما هم بعضی وقت ها با سایت هایی روبه رو شدید که بعد از پست نوشته اند: کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.(شما هم بدون توجه به اخطار کپی کردید.

خب بزارید خیلی ساده بگم :توصیه میکنم : در ابتدا مقاله کپی برداری نکنید ! کسب و کار خودتون رو نابود نکنید ! را مطالعه بفرمایید.


چرا نباید از سایت ها و وبلاگ ها کپی برداری کنیم؟

در سال های نه چندان دور (5 - 6 سال قبل) ، کپی برداری ایرادی نداشت و جمله لطفا از مطالب کپی نکنید ، و نظیر اینها فقط و فقط در حد حرفی بود و هیچ کس به آن توجهی نداشت.

کپی کردن ها تا مدت ها ادامه داشت و حتی گوگل هم زیاد توجهی به کپی برداری ها نمیکرد.

این عمل ادامه پیدا کرد تا اینکه تعداد سایتها و وبلاگ ها بطور چشم گیری افزایش یافت و گوگل دید که کپی برداری ها بی بند و بار از کنترل خارج میشود.پس گوگل چاره ای اندیشید.


گوگل برای جلوگیری از کپی برداری چه اقدامی کرد؟

موتور گوگل طی یک اقدام هوشمندانه اولگوریتم پاندا و پنگوئن رو درست کرد که طی آن سایت های اسپم و خالی از بازدید و کپی بردار شناخته شدند.


هدف گوگل از اولگوریتم پاندا و پنگوئن چه بود؟

بسیار ساده ، معرفی بهترین و برترین وب سایت ها و وبلاگ ها برای کاربرانی که از  موتور گوگل برای پیدا کردن مطلب مورد نظر استفاده میکنند.

 

آیا هنوز هم میتوان کپی برداری کرد؟

کسی جلوی کپی کنندگان عزیز رو نگرفته و هر لحظه که بخوان میتونند کپی کنند.

اما باید بدانند که اولین کسی که از کپی برداری زیان خواهد دید خود کپی کنندگان خواهند بود. میگید چرا؟ خب ادامه مطلب رو بخونید.توصیه میکنم : مقاله چگونه یک وبلاگ موفق داشته باشیم؟ را مطالعه بفرمایید.

 
چرا کپی کنندگان از کپی برداری زیان خواهند دید؟


ادامه خیلی خب حالا رسیدیم به سوال اصلی و بسیار مهم !!!

خلاصه اما مفید عرض کنم.زمانی که شخصی کپی برداری میکند گوگل در جا و در کم تر از یک ثانیه بعد از ایندکس شدن میفهمه و برای وبلاگ یا وبسایت شخص کپی کننده یک نمره منفی ناقابل میده و برای شخصی که ازش مطلب کپی شده یک نمره مثبت ناقابل هدیه میده.
(خود ایندکس یعنی وارد جستجوی گوگل شدن شدن واسه وبلاگ ها کلی زمان میبره شاید 1 هفته).

 


خب نمرات منفی و مثبت گوگل به چه دردی میخوره؟

 

بازم جواب ساده اس سایتی که نمره مثبت  گرفته یقینا نزد گوگل محبوب تره و در جستجو ها در اولویت قرار خواهد گرفت. و بر عکس سایتی که نمره منفی  گرفته گوگل با این سایت یا وبلاگ قهر خواهد کرد به دین معنی که دیگر مطالب کپی شده در جستجوی گوگل نحواهد بود و گوگل مطالب کپی شده را از جستجوی گوگل حذف خواهد کرد به عبارتی سایت کپی کننده غرق در صفحات گوگل خواهد شد.

 


 _____________________________________________

آموزش 28 روش کسب درامد از وبلاگ

میلیونر شدن با وبلاگ در 10 قدم ساده

این 7 اشتباه را در سئوی سایت خود انجام ندهید

100 نقطه راجع به سئو در سال 97

_____________________________________________

حرف های پایانی و اتمام مقاله

توصیه همیشگی: کسی با کپی کردن موفق نشده.تمام سایت های با رنک بالا رو بگردید.امکان نداره سایتی رو پیدا کنید که باکپی کردن بنا شده باشه.(یقینا شما چیز هایی رو میدونید که بقیه نمیدونند.همونو بنویس ، وبلاگت برترین خواهد بود مطمعن باشید.)

 

 

اتمام مقاله /

منبع : Bia2Mah.ir


موفق و پرسود باشید.