کسب درامد از ساخت فروشگاه | فروش فایل الکترونی

تاسیس فروشگاه و کسب درامد از فروش فایل

نحوه فروش فایل | و درامدزایی از آن

 

 

 

 

 

http://s9.picofile.com/file/8279204468/sell_file_Bia2Mah_ir_1_.jpg

 

 

 

 

 

چگونه یک وبسایت فروشگاهی راه اندازی کنیم؟

 

یکی از راههای کسب درامد راه اندازی فروشگاه اینترنتی میباشد . ما میتوانیم این فروشگاه را بدون هزینه و با سرویس‌های فروشگاه‌ساز رایگان ایجاد و برای فروش محصولات و دریافت پورسانت به این صورت اقدام نمائیم

در ایران سرویس‌ فروشگاه‌ دهی زپو ، شاپر ، فورکیا و چندین مورد دیگر آشنا خواهید شد.


انواع سایت های ارائه دهنده فروشگاه مجانی


سایت های زیادی در این عرصه فعال هستند که به شما یک هاست و دامین مجانی میدهند تا بتوانید با ایجاد فروشگاه رایگان ، فایل های سایت مذکور را بفروش برسانید ، و پورسانتی (بخشی از فروش) آنرا داشته باشید.

حال فروشگاه ها به دو دسته تقسیم میشوند

 

 

فروش محصول : اگر قصد  دارید برای محصولات متنوع و با تعداد زیاد تبلیغ کنید، بهتر است هر فروشگاه را بصورت خاص برای دسته‌ای خاص از محصولات در نظر بگیرید بعبراتی دیگر اختصاصی فعالیت کنید . بعنوان مثال یک فروشگاه برای محصولات آموزشی، یک فروشگاه دیگر برای زیورآلات و هدیه و …

 

 


نحوه فعالیت در سایت های فروشگاه ساز رایگان


بعد از عضویت و تاسیس فروشگاه، اولین کاری که انجام می‌دهید ساخت دسته‌بندی برای محصولات می‌باشد. برای اینکار روی لینک تعریف شاخه‌ها که در ستون (Column) کناری قرار دارد کلیک کنید و دسته‌بندی‌های محصولات را براساس (type) نوع محصولاتی که قصد دارید در وبلاگ ای وبسایت قرار دهید ثبت کنید.

 

 

 آموزش و سخنان ابتدایی برای آماتور ها :

 


 

راه اندازی فروشگاهی با همه محصولات :

 


 نکته اول : در بعضی از فروشگاه اینترنتی همه چیز عرضه می کنند. به نظر ما بهتر است کسب و کارهای کوچک و نوپا (جدید تاسیس) به عرضه چند نوع کالای خاص با شرایط مناسب اقدام کنند تا با گذشت زمان در فروش همان محصولات معروف و شناخته شوند. بعد از آن میتوانند کسب و کار خود را گسترش و پهنا داده و حوزه فعالیت خود را گسترده تر نمایند . اگر شما هم قصد دارید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید. تاکید ما در این مقاله بر روی فروش فایل الکترونی میباشد.

 


تاسیس یک فروشگاه اینترنتی با کالاهای معیار مشخص :


بعضی از کالاها هستند که مشتری و خریدار برای خرید نیاز به لمس آن ندارد . بلکه با در اختیار داشتن اطلاعات کافی می تواند برای خرید تصمیم بگیرد . این نوع کالاها هم در بازارهای فیزیکی و هم در بازار اینترنتی به یک شکل عرضه می شوند. بعنوان مثال کتاب یا فیلم یا نمونه ای از وسایل مورد نیاز برای بازی مثل انواع توپ ورزشی ، تخته نرد ، فروش بدلیجات و غیره که موارد زیادی از این دست را شامل میشود. و مسلما در قالب یک پی دی اف الکترونی ارائه میشود.  از این رو کاربران (یوزر) فروشگاه های اینترنتی نیاز به بررسی این نوع کالاها و محصولات ندارند و می توانند بر اساس اطلاعاتی که به آنها  ارائه میکنید  برای خرید تصمیم بگیرند. برای فروش بیشتر سعی در بازاریابی (Marketing) صحیح داشته باشید.

 


تاسیس فروشگاه اینترنتی با فروش کالای دست دوم :

 


در این روش با توجه به اینکه کالای دست دوم قیمت پایینتری نسبت به  کالای نو دارد قطعا میتوانید فروش خوبی داشته باشید به شرطی که بتوانید بازدید کننده را در رابطه با موضوعاتی که فکرش را مشغول کرده راهنمایی درست نمایید . برای مثال شما قصد فروش گوشی موبایل دست دوم دارید . یکی از ابهاماتی که در مورد این کالا وجود دارد این است که این وسیله  پس از خرید چه مدت کار خواهد کرد؟ آیا این دستگاه سالم و بی عیب و نقص است؟ و…

شما بعنوان مدیر این فروشگاه  بایستی  با ارائه اطلاعاتی در مورد میزان کارکرد این گوشی , عمر مفید آن , وضعیت قطعات مثلا باطری و … این ابهامات را برطرف و بازار فروش اینترنتی این کالای دست دوم و موارد مشابه  را در اختیار بگیرد.

 

 

http://s8.picofile.com/file/8279696800/frosh_file_bia2mah_ir_.jpg

 

 


 کالای گران قیمت سخت اما پرسود :


یک فروشنده و مسلما همه شما میتوانید با یک سرمایه گذاری (investment) مناسب یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده و در آن به  فروش کالاهای گرانقیمت بپردازید . برای مثال شما میتوانید در زمینه فروش تابلو فرش های  نفیس ، جواهرات ، فرش و … وارد شده و در آن فعالیت نمایید . مواردی در این بین وجود دارد که راه اندازی این کسب و کار را مقداری با چالش روبرو میکند و آن عدم اعتماد مردم به این مدل فروش است . شما بعنوان مدیر این نوع فروشگاه میبایست توان و قدرت زیادی صرف ایجاد حس اعتمادسازی در مشتری کنید و اصالت و کیفیت کالاهای خود را تضمین کنید. قرار دادن عکس های گوناگون از محصول , ارائه توضیحات کامل , داشتن نماد اعتماد الکترونیک , دریافت پول در هنگام تحویل کالا و …. برخی از راه های معمول ایجاد اعتماد هستند اما باید توجه داشت که به رغم انجام همه این کارها باز هم ممکن است بیشتر مشتریان به سایت اعتماد کامل نکنند اما این دلیل نمیشود که این نوع کسب و کار اینترنتی سود نداشته باشد زیرا در فروش کالاهای گرانقیمت حتی با فروش تعداد کم نیز می توانید به درآمد مناسبی برسید.

 

 

 توصیه ما :

همیشه سعی بفرمایید در هر کسب و کاری بیشتر بر روی خلاقیت و توانایی فردی خود تاکید کنید تا تقلید کورکورانه از دیگر کسب و کار های بزرگ که نتیجه ان جز شکست و ناامیدی نمیباشد.