10 ایده ناب کسب درامد  از  تلگرام


10 ایده ناب و جدید شروع کسب درامد

 

 

http://rozup.ir/view/2421965/tele.jpg


بیاتوماه قصد دارد ، در این مقاله به 10 ایده جدید کسب درامد  از  تلگرام بپردازد.

با گسترش روز افزون علم و تکنولوژی و توسعه فضای مجازی موسوم به اینترنت و ظهور اپلیکیش ‌های موسوم به کانال های اجتماعی افراد زیادی هستند که علاقه مند و عضو این ها بوده و روزانه ساعات زیادی را صرف گشت و گذار در اینترنت مخصوصاً اپلیکیشن های اجتماعی محور مانند اینستاگرام و تلگرام می‌کنند.


در این راجع توصیه میکنم پست 10 ایده جدید کسب درامد  از  اینستاگرام رو مطالعه کنید.


همانطور که به دفعات در داخل وب سایت هم عرض کرده ایم هر جا که بازدیدکننده وجود داشته باشد بستر درآمدزایی در آنجا نیز میسر می باشد حال این بازدید کننده در فضای واقعی باشد یا در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام کما اینکه هستند هزاران جوانی که تنها درآمد زندگیشان  از  همین کانالهای اجتماعی است یا سوشال نتورک ها است آنهم با درآمدهای میلیونی بالغ بر چندین میلیون در ماه ؛ پس خواهشم این هست که در ابتدای مقاله ، این بحث را دست کم نگیرید شما هم می‌توانید با همین کانالهای اجتماعی یک زندگی و درآمد ثابت ماهیانه برای  خود  تدارک ببینید.

مسلما برای شما هم پیش آمده است که با مراجعه کردن به یک کانال تلگرامی و مشاهده اعضای بسیار زیاد آن رسیدن به آن جایگاه را غیرممکن و لایحتمل بدانید اما واقعیت این است که لازم نیست شما به همان مقدار و به همان اندازه تعداد افراد عضو در کانال  خود  داشته باشید ، می‌توانید با یک بازار هدف کوچک نیز درآمدزایی کنید و اصلاً نیازی به اعضای چند صد هزار نیست.توصیه میکنم پست جوان ایرانی و 30 میلیون درامد در ماه  از  تلگرام را یک بار مطالعه بفرمایید.

 http://rozup.ir/view/2421965/tele.jpg

 
انواع روش های کسب درآمد  از  تلگرام


می خواهم کسب درآمد  از  تلگرام را به دو دسته عمده تقسیم کنم کانال های کاربر محور کانال های مشتری محور !


کانال های کاربر محور


این دسته  از  کانال ها تنها به فکر افزایش ممبر یا اعضای کانال  خود  هستند تا  از  طریق اسپانسرینگ یا تبلیغات  از  آن کسب درآمد کنند ؛ کار عمده و اصلی این سایت ها مربوط به مسائل سیاسی ، خبری ،  سرگرم‌ کننده ، اجتماعی ، مسائل خانوادگی و انواع آن این چنین موضوعات است.

 پر واضح است که در چنین شرایطی وقتی یک کانال تلگرام چندمین صد هزار عضو داشته باشد تبلیغ دهندگان نیز می توانند مکان مناسبی را برای تبلیغات  خود  ببینند و در این میان هر دو طرف ، هم تبلیغ دهنده هم تبلیغ گیرنده یا همان ادمین کانال های پر طرفدار تلگرام سود می‌کنند. 

لازم به ذکر است که درآمدهای کلان و بی شماری هم  از  این طریق به دست می آید.


 

کانال های مشتری محور


به احتمال زیاد اعتقاد به این موضوع شاید کمی در ابتدا برای شما سخت باشد اما کانال های مشتری محور در بسیاری  از  موارد درآمدشان چندین برابر مورد قبلی یعنی کانال های کاربر محور می باشد.


روش کار این چنین کانال ها جمع آوری بازار هدف یا مشتریان هدف  خود  است.


 چنین کانالهایی حتی با وجود اعضای کم درآمد های زیادی را حاصل می کنند. طریقه کار این ها به این شکل است که ابتدا یک گروه یا یک بخش  از  کاربران اینترنتی  از  بازار هدف  خود  را به کانال  خود  دعوت می‌کنند ، حال این محصولات می‌تواند یک کلیپ آشپزی باشد یا یک کلیپ آموزشی درباره کسب و کارهای اینترنتی ، یک ویدیوی آموزشی درباره سئو ، ویدیو آموزشی درباره موزیک و انواع اقسام اینها ، بعد محصولات  خود  را به مشتریان  خود  یا همان بازار هدف  خود  معرفی میکند.


 کاربران نیز با مراجعه به همان کانال و با تهیه محصول مورد و مسلما پیشرفت کار  خود  هزینه میکند و  از  این طریق درآمدهای زیادی را ادمین کانال حاصل می کنند پرواضح است که در این میان نیز هر دو سمت بهره می برند و سود می کنند.

خوب این هم  از  این اجازه بدهید به مراحل کسب درآمد  از  تلگرام به صورت خلاصه اما مفید بپردازیم


 

مراحل کسب درآمد  از  تلگرام به صورت خلاصه مرحله اول : پیدا کردن یک ایده مناسب و ایده پردازیشاید در وهله اول سوالی که به ذهن هرکاربری بیاید این باشد که آیا می توان  از  ایده های تکراری هم استفاده کرد؟ آیا می توان  از  ایده هایی که قبلاً هم استفاده شده‌اند مجدد استفاده کرد!؟ ؛ اما خوب این نکته رو هم با عرض کنیم که ایده های جدید باعث ایجاد نوعی نگاهی مثبت به کسب و کار شما می‌شود و همچنین  این ایده جدید است که باعث رفع نیاز کاربران نیازمندان مربوط به آن حوزه می شود.


اما همانطور که عرض کردم بدون داشتن یک ایده جدید هم می توان کسب درآمد کرد و یک کسب و کار اینترنتی تاسیس نمود‌.


 چگونه  ایدی جدید پیدا کنیم یا  از  کجا پیدا کنیم؟


بیاتوماه توصیه میکنم پست 8 قدم تا راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را یکبار مطالعه بفرمایید.


اگر میخواهید یک ایده جدید و نابود پیدا کنید اول باید رقیب های  خود  را بررسی کنید ولی  از  آنجایی که شاید ایده های شما قبلا مورد استفاده قرار شده باشند شما باید خلاقیت به خرج بدهید ، این گونه که اگر ایده‌ای تکراری باشد اصلا مشکلی نیست اما شما باید نواقص آن را تکمیل کنید و نقاط ضعف آنها را به نقاط قوت تبدیل کنید و برای پیدا کردن ایده های جدید را می توانید  از  انواع اقسام کانال های تلگرام استفاده کنید یا  از  طریق گوگل به انواع اقسام ایده های های جدید راه اندازی کانال تلگرام دست پیدا کنید.


خلاق باشید و به ایده های قبلی خلاقیت ببخشید شاید کانال های تفریحی زیادی را دیده باشید که متن های طولانی را می نویسند یا ویدیوهای با حجم زیاد آپلود می کنند و در کانال  خود  قرار می‌دهند ، خوب شما ، خلاقیت به خرج بدهید در کشور ما کمتر کسی یک متن طولانی را تا آخر قرائت می کنند شما می توانید به جای متن های طولانی ، پست های تان را به صورت کلیپ های مختصر و با حجم کمتر قرار بدهید.


 ایده خوبی بود نه این  خود  یک خلاقیت جدید هست یا یک کانال باز کنید و خبرهای آن موارد مورد نیاز را به صورت فقط و فقط تصویر بگذارید یا به صورت صوت و صدها خلاقیت دیگر که می توانید  از  آنها بهره مند شوید.
باز هم تاکید می کنم که نباید ناامید شوید ، حتی اگر کانالی با ایده شما قبلا تاسیس شده باشد شما باز هم می توانید در آن موفق بشویدمرحله دوم : ایده های  خود  را تست کنید


 از  روشهای مختلفی برای تست ایده  خود  می توانید بهره ببرید. خوب معروف ترین و بهترین طرین طریق نظرسنجی میباشد به این صورت که شما یک نظرسنجی ترتیب می‌دهید و در آن با سوال کردن  از  کاربران و قرار دادن چندین گزینه میتوانید نظر کاربران و مخاطبان  خود  را تست کنید برای این کار باید  از  ربات های تلگرام استفاده کنیم و با ایجاد یک نظرسنجی توسط ربات های تلگرام می توانید او را در گروه های  خود  و دوستان قرار بدهید و نظرات آنها را جویا شوید. لازم نیست افراد زیادی در این نظرسنجی شرکت کنند نهایتاً ۱۰۰ الی ۲۰۰ نفر اگر رای بدهند می تواند بسیار مفید باشد.


به عنوان مثال شما یک سوال مطرح می کنید با این مضمون که آیا دوست دارید کلیپ های خنده دار بیشتری در کانال قرار بدهیم و در جواب دو گزینه قرار می دهید بله یا خیر!
آیا دوست دارید جوک های به صورت متنی باشد یا به صورت تصویر نوشته !؟ و بی شمار روش دیگر و مطرح کردن سوال های دیگر که نهایتا می توانید نظرات کاربران  خود  را جمع کرده و به یک آنالیز و نتیجه مثبت یا منفی دست پیدا کنید.


مرحله سوم : ایجاد کانال و نام گذاری مناسب و مرتبط با موضوع کانال


در مرحله دوم به صورت رایگان با نرم‌افزار تلگرام یک کانال ایجاد کنید تکرار می کنم به صورت کاملا رایگان !


بعد  از  تاسیس کانال  خود  ، پر واضح است که  قبلاً یعنی در مرحله دوم ایده  خود  را مشخص کرده‌اید خوب الان باید ایده های  خود  را پیاده سازی کنید پست های  خود  را ارسال کنید یک عکس پروفایل مناسب برای کانال  خود  انتخاب کنید و توصیه همیشگی ما این هست که هر یک ماه یک بار تصویر پروفایل  خود  را تغییر دهید حالا شاید بعضی  از  دوستان به این موضوع اعتقاد  نداشته باشند که هر یک ماه تغییر هم خیلی زود هست ! خوب می توانید هر سه ماه یکبار این کار را انجام بدهید در مخلص کلام منظور ما عدم خستگی کاربران مرجوع به کانال شماست.


در قسمت بیو یا بیوگرافی آدرس کانال خودتون رو قرار بدید همراه با عکس و متن نوشته انگلیسی و یا لینک کانال  خود  را قرار دهید  از  متن های جذاب برای جذابیت هرچه بیشتری کانال  خود  استفاده کنیم.


خوب اینها خلاصه ای  از  نکاتی بود که برای شروع کسب درآمد  از  تلگرام شما باید رعایت کنید انشاا.. در فرصت های آینده به این موضوع بیشتر و مفصل‌تر اشاره میکنیم.


بعد  از  موارد ذکر شده می‌رسیم به موضوع اصلی و مد نظر ما یعنی معرفی ۱۰ ایده جدید کسب درآمد  از  تلگرام و آشنایی شما با ۱۰ ایده جدید و ناب خلاقانه سال ۲۰۱۷  ؛ پس با حوصله اندک زمانی هم با ما همراه باشید.
۱۰ ایده جدید و ناب کسب درآمد  از  تلگرام


 

تاسیس کانال های آموزشی

در پست های قبلی هم با شما درباره ایجاد کانال های آموزشی صحبت کرده‌ایم. همانطور که گفتیم بسیاری  از  ایده ها شاید قبل تر  از  شما مورد استفاده قرار شده باشند اما این به این معنا نیست که شما نمی توانید در آن زمینه و با آن ایده موفق شوید ؛ آموزش در دنیای کسب و کارهای اینترنتی و کسب درامد  از  اینترنت
حرف اول را میزند ؛ هر کسی در هر عرصه‌ای برای شروع یک فعالیت نیاز به آموزش های جامع و کامل دارد ؛ اینجاست که کانال ها و سایت های زیادی هستند که در این زمینه به کمک کاربران می آیند و با آموزش‌های حرفه‌ای تا نیمه حرفه‌ای ، تخصصی تا نیمه تخصصی و ... کاربران  خود  را آموزش میدهند ؛ در این بین اگر شما یک کانال یا وب سایتی داشته باشید که مسلما در این مقاله تاکید ما بر روی کانالهای تلگرامی هست می توانید با یک آموزش جامع و بدون نقص حتی  از  دیگر رقبا پیشی بگیرید.


کانال شما می‌تواند تخصصی باشد به عنوان مثال آموزش تخصصی مشکلات عمومی و ساده کامپیوتر ، یا حتی آموزش آشپزی های ایتالیایی و صد ها ایده دیگر که می توانید  از  آنها بهره ببرید.


تاسیس کانال نیازمندی تولید محتوا


بسیاری  از  ادمین های کانال برای توسعه کسب و کار  خود  نیاز به محتوا نویس حرفه‌ای دارند ، شاید علت آن کمبود وقت و نداشتن حوصله کافی و سخت  بودن  و دشواریهای نوشتن محتوا می باشد ؛ کما اینکه همین الان حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد کانال های تلگرامی پرطرفدار ، منظور ما آنهایی هستند که تعداد عضوهای واقعی آنها بالای ۳۰۰ هزار می باشد  از  بیش  از  یک ادمین بهره می‌برند ؛ یعنی نویسندگان آن کانال ها بیش  از  یک نفر هست و مسلما این یکی  از  عامل های موفقیت ایشان در این زمینه میباشد.


اما  چگونه  در این روش  از  کانال  خود  کسب درآمد کنیم؟


بسیار واضح است شما هم میتوانید همانند دیگر  وبسایت  ها و یا کانال های نیازمندی بابت گرفتن آگهی یا همان پست نیازمندی مبلغی  از  تبلیغ دهنده دریافت کنید و هم مبلغی  از  کسی که اعلام آمادگی می‌کند تا شما اسم و مشخصات و شرایط ایشان را در کانال  خود  به صورت یک پست ارسال کنید دریافت می کنید.

 تاسیس کانال تلگرام برای افراد متخصص


مطمئنا هر شخصی استعداد و توانایی هایی دارد که می تواند  از  آنها به صورت بی نهایت درآمدزایی اینترنتی داشته باشد ؛ اما بعضی  از  این متخصصان مکانی برای دیده شدن ندارد در این جاست که شما بایستی با ایجاد یک کانال برای متخصصین در هر زمینه ای ، هم برای  خود  و هم برای آنها زمینه درآمدزایی را فراهم کنید.

روش کار شما به این صورت می باشد که شما باید ابتدای کانال ایجاد کنید بعد شروع به جذب ممبر می کنید توصیه ما خرید ممبر های فیک نیست بلکه استفاده  از  منبرهای واقعی هست.


توصیه میکنم پست سیر تا پیاز کسب درآمد  از  تلگرام
رو مطالعه کنید. اما  چگونه  ممبر واقعی برای کانال تلگرام جذب کنیم؟


سایت های زیادی هستند که به ازای پاپ آپ های باز شده به وب سایت شان  از  شما مقداری هزینه دریافت می‌کنند اما واقعاً ارزش آن را دارد زیرا کسانی که وارد کانال شما می شوند با میل و رغبت  خود  وارد می‌شوند و هیچ اجباری در آن نیست ؛ با باز شدن صفحه پاپ آپ در این سایت‌ها لینک به کانال شما ارجاع می‌شود و بیننده در آن سایت تصمیم می‌گیرد که روی آن لینک کلیک کند و وارد کانال شما بشود یا خیر !

پس همانطور که دیدید جذب ممبر  از  طریق وب سایت ها کمی هزینه‌بر هست اما واقعی می باشد.
سختی کار شما تا زمانیست که به یک هزار ممبر برسید.

 


توصیه بنده این هست که پست کسب درامد  از  پاپ اپ رو مشاهده کنید.


و اما بعد شما باید در هر زمینه ای که میخواهید متخصص جذب کنید و مشتری برای آن متخصص جذب کنید باید  از  هشتگ های مربوط به آن کسب و کار استفاده کنید ؛ به عنوان مثال #برنامه_نویسی ، #طراحی_بنر و ... کسانی که در تلگرام عضو هستند با جستجو کردن این هشتگ ها کانال شما را پیدا می کنند و اگر متخصص باشند روزمه  خود  را به شما درخواست می‌دهند و اما اگر مشتری هستند آنها هم درخواست می دهند و شما به عنوان یک واسطه عمل می کنید به این شکل که هزینه‌ای بابت ثبت تبلیغ شخص متخصص دریافت می کنید و نمونه کار آن متخصص را در کانال  خود  قرار می دهید تا مشتری ها با رجوع به کانال شما ، نمونه کار ایشان نمایش داده شود.


در هر زمینه ای می توانید کانال ایجاد کنید و متخصص جذب کرده و بابت ثبت کردن روزنامه آنها هزینه دریافت کنید.توصیه میکنم پست اگر هیچ تخصصی نداریم  چگونه   از  اینترنت کسب درامد کنیم را یکبار مطالعه بفرمایید.تاسیس کانال تلگرام برای هر متخصصی در هر زمینه‌ای


این ایده با ایده قبلی اشتباه گرفته نشود منظور ما در این ایده ایجاد کانال تلگرام برای همه افراد هست با همه توانایی ها ، ممکن است یکی در زمینه طراحی سایت خبره باشد و دیگری در محتوا نویسی و دیگری در گلدوزی و یا حتی در کارهای شخصی و علی الظاهر کم اهمیت ای مانند آشپزی و غیره و غیره.


اما روش کار همان است افراد متخصص باز به کانال شما خواهند آمد و بابت تخصص  خود  و ثبت نمونه کار در کانال شما مبلغی رو به شما پرداخت می‌کنند.


توجه داشته باشید که اگر ممبرهای کانال تلگرام شما کم باشد مسلماً تبلیغ دهنده و رجوع افراد متخصص به کانال شما بسیار کم خواهد بود و هیچ کسی حاضر به پرداخت هزینه بابت ثبت نمونه کار و روزنامه به کانال شما نخواهد بود پس با شما در این روش هم بایستی به جذب ممبر برای کانال  خود  باشید.


تفاوت عمده این ایده با ایده قبلی این هست که متخصصانی که به کانال شما می آیند حتماً و حتماً لازم نیست که نمونه کار یا بخشی  از  فعالیت خودشان را به عنوان تبلیغ به شما و کانال شما معرفی کنند بلکه می توانند حتی با یک جمله خبری تمام بشود با یک متن خبری این کار به اتمام برسد.


تاسیس کانال فروش خلاصه کتاب های مختلف


متاسفانه آمار کتابخوانی در کشور ما بسیار پایین است و افراد زیادی وقت و حوصله کافی برای خواندن یک متن طولانی  از  یک کتاب را ندارند در این جاست که شما می توانید با کمی خلاقیت و تولید چکیده و خلاصه کتاب های مختلف و قرار دادن آن در کانال تلگرام  خود  به درآمدی باورنکردنی برسید.توصیه میکنم پست جوان ایرانی و 30 میلیون درامد در ماه  از  تلگرام را یک بار مطالعه بفرمایید.در این طریق نیز حتماً و حتماً باید نمونه کار ارائه بدهید یعنی بخشی  از  چکیده  خود  را به صورت رایگان در کانال  خود  قرار بدهید و در انتها سه نکته قرار داده و  از  کاربران  خود  بخواهید که برای مطالعه ادامه کتاب و حمایت  از  شما روی لینک مربوطه کلیک کنند و با پرداخت هزینه‌ای اندک آن چکیده و خلاصه را دریافت کنند.


توصیه بنده این این هست که اصلاً و ابداً نباید بابت چکیده هایی که تولید کرده‌اید هزینه و مبلغ بالایی دریافت کنید نهایتاً ۲ الی ۳ هزار تومان ؛ بله مبلغ کمی است اما شما فرض بفرمایید که نزدیک ۵۰۰ کتاب خلاصه شده در کانال شما قرار داده شده باشد اگر روزی تنها ۵۰ نفر  از  این کانال شما خریداری کنند چیزی حدود ۱۰۰ هزار تومان در روز می شود.
بله دوستان باید واقع‌بین بود افراد زیادی نیستند که بابت کتاب هزینه بالای پرداخت کنند باید واقع‌بین باشیم.

 


کانالی برای فروش کتاب های صوتی


این ایده بسیار شبیه به این قبلی است اما همانطور که  از  تیتر هم مشخص است شما در این روش در یک مکانی خلوت و بی صدا چکیده‌ای  از  کتاب را به صورت صوتی آماده می کنید و آن را در کانال  خود  قرار میدهید ، تاکید بنده این است که ضبط صدا باید در مکانی آرام و بدون هیچگونه سر و صدا در بک گراند صدا دار باشد.

به طور کلی ویس شما بایستی به صورت کاملاً حرفه‌ای ثبت و ضبط شده باشد.

باز در این روش هم بخشی  از  صدای  خود  را در معرض نمایش در کانال  خود  قرار بدهید تا کاربران با چک کردن آن به کیفیت کار شما پی برده و برای دریافت ادامه آن چکیده به صورت ویس ، رغبت پیدا بکنند.


برای دریافت هزینه هم کار شما زیاد سخت نیست  میتوانید یک لینک مستقیم قرار داده و کاربران کانال  خود  را به آن لینک ارجاع دهید تا با پرداخت هزینه بتوانند ادامه مقاله یا صوت شما ،یا همان خلاصه و چکیده کتاب می‌شود را دریافت کنند یا امروزه بسیاری  از  کانال ها به صورت رباتیک عمل می کنند یعنی با استفاده  از  ربات های تلگرام پروسه خرید را بسیار بسیار آسان کرده و به سادگی کاربران شما با چند کلیک و ضربه زدن برای موبایل می‌توانند هزینه های مربوطه را پرداخت کرده و کتاب مدنظر را دانلود کنند.


توصیه بنده استفاده  از  کتاب های کودکانه و داستانی می باشد چرا که بسیاری  از  خانواده ها برای سهولت داستان گفتن برای کودکان شان نیاز به سیستم های سخنگو دارند که شما می توانید در این زمینه بسیار کمک کنید و مطمئناً طرفداران زیادی خواهید داشت.

 

  

 

توصیه و حرف های آخر

 

خواستن توانستن است؟ بله البته نه هر خواستنی ! فرق است بین رویا تا عمل. شما هم میتوانید با تاسیس یک کسب و کار اینترنتی به استقلال مالی و فکری برسید ؛ سخت نیست کافیست شروع کنید.

متاسفانه مشکل عمده اکثرا جوانان نا امیدی هست و یکی  از  سوالات مشابه ایشان هم این هست که آیا کسب و کار های اینترنتی اشباع شده اند؟ جواب بسیار ساده است ، خیر ! شاید یک کسب و کار اینترنتی هزار بار مورد استفاده قرار بگیرد اما نمیتوان به قاطعیت گفت که این شغل اشباع شده است. چون شما میتوانید با یک خلاقیت متفاوت در آن زمینه سبقت بگیرید.

پس گول هزاران صفحه گوگل را که توسط بعضی  از  سایت ها در زمینه های مشابه پر شده اند را نخورید. شروع کنید چون داشتن یک  وبسایت  میتواند شروع یک روزیاپردازی و درامد میلیونی باشد.

در انتها هم توصیه میکنم پست کسب درامد میلیونی  از  ایده های جالب و غیر قابل باور
را یک بار مطالعه کنید. میتونه تاثیر خیلی زیادی بر روی شما برای استارت بگذارد.

 

 

 


 

اتمام مقاله

موفقیت و سربلندی شما آرزوی ماست قلب